Canan Barlas Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0 188

Canan Barlas kimdir?, Canan Barlas kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Canan Barlas ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Canan Barlas burcu nedir? Canan Barlas evi nerede? Canan Barlas memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Canan Barlas Biyografisi

Gazeteci Mehmet Barlas ile evlidir.Canan Barlas, 1946 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Mecbure Canan Barlas’dır. Kandilli Kız Lisesinden 1963 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden 1967 yılında mezun oldu.

Cumhuriyet gazetesi, Hürriyet, Politika, Vatan, Güneş, Milliyet, Yeni Yüzyıl gazetelerinde ve Gelişim Yayınları’nda çalıştı. Haftalık Siyasi Pazar Postası gazetesini çıkardı.

1967 yılında Cumhuriyet gazetesinde stajyer olarak çalışmaya başladı. O yıllar aynı gazetede çalışan Mehmet Barlas ile tanıştı ve 3 ay içinde evlenince ‘Aynı gazetede karı koca olmak zor’ der Mehmet Barlas. Sosyoloji eğitimi alan Canan Barlas, gazeteyi bırakır, psikolog olarak çalışmaya başlar. Ancak gazetecilik yapmak isteyen Canan Barlas, bir müddet sonra 1969 yılında Hürriyet gazetesinde çalışmaya başlar.

Canan Barlas, 1968 yılından beri gazeteci Mehmet Barlas ile evlidir. Ela Barlas Anter adında bir kızı ve Cemil Barlas adında bir oğlu mevcuttur. 63 kişilik Akil insanlar listesine girmiş olan Can Paker abisidir.

Canan Barlas, ahaber’de Canan Barlas ile Gündem Programını yapmaktadır.

Kitapları :
2012 – Babıâli’den Çiftetelliye
2012 – Her Şey Hiçbir Şeymiş
2008 – Ben Atlı Hassas Hayata Dokunmak İstedim
2008 – Torunlarıma Anlatamadığım Karmaşık Masallar
2007 – Eğreti Burjuvalar
2002 – Bab-ı Ali’den Çiftetelli’ye Türk Medyasının Kartelleşme Öyküsü
Canan Barlas Seti (2 Kitap Takım)

Kaynak:Biyografim.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.