Marilyn Manson Kimdir? Marilyn Manson Biyografisi ve Hayatı

0 32

Marilyn Manson kimdir?, Marilyn Manson kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Marilyn Manson ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Marilyn Manson burcu nedir? Marilyn Manson memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Marilyn Manson Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Kendi adını taşıyan Marilyn Manson adlı Rock grubunun vokalisti ve kurucusu olan A.B.D.’li müzisyen. Asıl adı olan Brian Hugh Warner’ı daha sansasyonel bir isim almak için değiştirmiş, Pop müzik ikonu Marilyn Monroe ve ABD’li seri katil Charles Manson’un adlarını bir araya getirip sahne adını oluşturmuştur. Farklı tarzı ve korkutucu görünüşüyle kısa sürede en fazla ilgi gören müzik ikonlarından birisi haline gelmiştir.

Marilyn Manson, 5 Ocak1969 tarihinde, Canton, Ohio, A.B.D.’de dünyaya geldi. Barb ve Hugh Warner çiftinin tek çocuğu olan Manson’un doğum adı Brian Hugh Warner’dı. Hertage Hristiyan Okulu ve Cardinal Gibbons Lisesi’ni bitiren Manson, 1990 yılında Broward Koleji’nde gazetecilik okudu.

Üniversitede okuduğu senelerde Florida’nın sayılı müzik ve yaşam dergilerinden 25th Parallel’de müzik yazıları kaleme alan Manson, bu sayede pek çok ünlü grupla tanışma fırsatı yakaladı. 1989 yılında, Marilyn Manson & the Spooky Kids adlı grubu kuran Manson, 1992 yılında grubun adını kısaltarak sadece Marilyn Manson haline getirdi. Grup 1994 yılında Trent Reznor firmasının ilgisini çekmeyi başardı ve aynı yıl grubun ilk albümü Portrait of an American Family piyasaya çıktı.

Marilyn Manson grubunun ilk büyük hiti ise, 1983 tarihli Eurythmics şarkısı Sweet Dreams’e yaptıkları cover oldu. 1995 tarihli bu şarkıyı 1996 yılında Antichrist Superstar adlı albüm izledi; grup artık dünya çapında bir üne sahipti. Grubun çıkarttığı üç albüm, sadece A.B.D.’de platin plak ödülü kazanmayı başardı.

Kısa sürede sahip olduğu büyük şöhret ile beraber beyaz perdede de kendisini gösterme şansı bulan Manson, ilk olarak 1997 tarihinde, ünlü yönetmen David Lynch’in artık klasikler içerisinde sayılan yapıtı Lost Highway’de rol aldı. Aralarında Jawbreaker, Bowling for Columbine ve MTV serilerinden Celebrity Deathmach’ın da bulunduğu pek çok sinema ve tv yapımında rol alan Manson, 2007 tarihinde ilk yönetmenlik denemesi olan Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll’u paylaştı.

Marilyn Manson, 2005 yılında Dita Von Tesse ile evlendi ve de çift 2007 yılında, şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşandı.

Albümleri

Portrait of an American Family (1994)

Antichrist Superstar (1996)

Mechanical Animals (1998)

Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) (2000)

The Golden Age of Grotesque (2003)

Eat Me, Drink Me (2007)

The High End of Low (2009)
Kaynak:Biyografim.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.