Müge Ökten Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0 115

Müge Ökten kimdir?, Müge Ökten kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Müge Ökten ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Müge Ökten burcu nedir? Müge Ökten evi nerede? Müge Ökten memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Müge Ökten Kimdir Biyografisi ve Hayatı

 

Tv8 2.sezon Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında yarışmacı

Müge Ökten, 1984 yılında İzmir’de doğmuştur. Bir ablası mevcuttur. Annesinin adı Ayşenur Ökten’dir. Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi müzik eğitim ana bilim dalı mezundur. İstanbul’da yaşamaktadır. Müziğe 6 yaşında başlayan Müge Ökten’in 50’ye yakın bestesi var. TRT Halk Müziği Ses Sanatçısı Ziya İzgin‘in torunudur.

Esas işi müzik öğretmenliği olan Müge Ökten önce 2003 yılında Popstar yarışmasına katılmış; jüri üyeleri Ercan Saatçi, Deniz Seki, Ahmet San ve Armağan Çağlayan olan bu yarışmada ilk hafta elendikten sonra İstanbul Bostancı’daki Green Park Otel’in barında sahneye çıkmaya başlamıştı. Bu yarışmada iken Ercan Saatçi Müge Ökten’e Küçük Sezen lakabını takmıştı.

İzmir, Alsancak’ta özel bir anaokulunda müzik ve İngilizce öğretmenliği yaptı. Müge Ökten, 2010 yılında “Mügemmel” adlı bir albüm çıkardı.

Daha sonra Ekim 2012 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılıp Hülya Avşar‘ın takımına girmiştir.

Müge Ökten, 30 Kasım 2014 tarihinde başlayan ikinci sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programına katıldı. Safiye Soyman ve şarkıcı Soner Sarıkabadayı’nın konuk jüri olduğu gecede ise sunuculuğunu Öykü Serter‘in yaptığı programın jüri kadrosunda; Nur Yerlitaş, İvana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu yer alıyor. Programın Yeni Sezon Eleme Gecesi’nde ünlü modacı Erol Albayrak defilesi de yapıldı.

Ada Derya Yarar, Amila Kuruoğlu, Bahar Olgun, Gülay Hançer, Emel Özkızıltaş, Gülnihal Candan, Gülcan Salel, İlbilge Uzun, Maria Surina, Melisa Çeliker, Gülşah Yanaş, Nazlı Hamarat, Nazlı Sultan Yayla, Özden Cerrahoğlu, Tuğçe Kaya, Zeynep Öztürk, Gökçe Markal, Melisa Şahin, Arife Deniz ile yarışacak.

Albümleri :
2010 – Mügemmel

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.