Süleyman Özışık Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0 70

Süleyman Özışık kimdir?, Süleyman Özışık kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Süleyman Özışık ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Süleyman Özışık burcu nedir? Süleyman Özışık evi nerede? Süleyman Özışık memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Süleyman Özışık Biyografisi

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır’da doğmuştur. Hadi Özışık (d.1962) adında gazeteci abisi mevcuttur. İlk Orta ve lise eğitimini Kars’ta bitirdi.

Süleyman Özışık, ekonomik koşullardan ötürü eğitim hayatına devam edemeyince İstanbul‘a gelerek çocuk yaşta iş hayatına atıldı. Vatani görevinin ardından hayali olan gazetecilik mesleğini icra etmek için Akşam gazetesinde staja başladı.

3 yıl ücretsiz staj zamanından sonra Milliyet Gazetesi‘nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı. 2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi’ndeki işine son verildi.

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye’nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu.

3 yıl sonra, yani 2005 yılında değişik bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi.

2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternet haber Yayın Grubu’nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı. Türkiye gazetesinde yazarlık yapmaktadır.

Siyaset dünyasında söylemleriyle göze çarpmaktadır.

Kitapları :
2015 – 7 Haziran 1 Kasım – Kederden Zafere

Kaynak:Biyografim.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.