Rod Stewart Kimdir Rod Stewart Biyografisi ve Hayatı

0 83

Rod Stewart kimdir?, Rod Stewart kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Rod Stewart ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Rod Stewart burcu nedir? Rod Stewart memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Rod Stewart Kimdir Rod Stewart Biyografisi ve Hayatı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şarkıcı, Söz yazarı, MüzisyenTam adı Roderick David Stewart’ dir. 10 Ocak 1945’de Londra’da dünyaya geldi. Gençlik senelerinda futbola tutkuyla bağlıydı. Brentfort Klübü’nde top koşturan Stewart, 1960’lı senelerde folk sanatçısı Wizz Jones‘tan etkilenerek müzik kariyerine başladı.

Rod Stewart 1960’lı senelerde folk sanatçısı Wizz Jones’tan etkilenerek müzik kariyerine başladı. 1963 yılında Jimmy Powell And The Five Dimensions topluluğuna katılan Stewart, armonika çalıyordu. Daha sonra Brian Auger, Julie Driscoll, Mickey Waller, Rick Brown ve John Baldry ile Steampacket topluluğunun bir üyesi oldu. 1965’te Shotgun Express’e katıldı. “The Jeff Beck Group” adlı guruba katıldığında, artık tanınan bir isim haline gelmişti.Daha sonra solo kariyerine 1969’daki ilk albümü “An Old Raincoat Won’t Ever Let You Down” ile adım atmıştır. Sanatçının yaklaşık 50 yıllık sanat yaşamında başta İngiltere olmak üzere bir çok ülkede başarı elde eden şarkıları ve albümleri bulunmaktadır.Sanatçının en bilinen şarkıları, “Maggie May”, “You Wear It Well”, “Hot Legs”, “Da Ya Think I’m Sexy?”, “Forever Young” ve son olarak da “Have You Ever Seen The Rain?”dir. Ole Ole adlı parçası İskoç futbol meraklılarının marşı halini aldı.Yine Stewart’ın en çok satan single’ı da; 1978 çıkışlı disko hiti “Da Ya Think I’m Sexy?” adlı şarkısıdır. Sanatçının Hollywood’daki “Walk of Fame”de kaldırım taşında adı bulunmaktadır. 1990’ların başında çıkan Rhythm of My Heart adlı single pop listelerine liste başı oldu.1990’ların başında top model Rachel Hunter ile bir evlilik yaptı. İkisi Alana’dan, biri sevgilisinden, ikisi de ikinci eşinden tam beş çocuk babası olan Stewart, Rachel Hunter’dan boşandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.