Aydoğan Vatandaş Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0 104

Aydoğan Vatandaş kimdir?, Aydoğan Vatandaş kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Aydoğan Vatandaş ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Aydoğan Vatandaş burcu nedir? Aydoğan Vatandaş evi nerede? Aydoğan Vatandaş memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Aydoğan Vatandaş Biyografisi

Fuat Avni‘ olarak anılan Sosyal paylaşım platformu Twitter hesabının gerçek yöneticisinin ABD‘de yaşayan Aydoğan Vatandaş olduğu belirlendi. Aydoğan Vatandaş, 1974 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1988 yılında Deniz Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Deniz Harp Okulu’ndan ayrılan Aydoğan Vatandaş, aynı yıl Aksiyon dergisinde gazeteciliğe başladı. 1995-2000 yılları içerisinde Aksiyon dergisinde muhabirlik- yazarlık gibi çeşitlik görevlerde bulundu.
[line
Aydoğan Vatandaş, 2001 yılında Fatih Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.2000-2004 yılları içerisinde Zaman gazetesinde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığının yanı sıra Karakutu Programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.Aydoğan Vatandaş, 2006 yılından 2016 senesinin Ağustos ayına kadar ABD‘nin New York şehrinde yaşadı. 2009-2011 yılları içerisinde The New School’da medya alanında yüksek lisans yaptı ve bunun yanında Today’s Zaman gazetesinde çalıştı. Pensilvanya‘daki Alvernia Üniversitesi‘nde doktora yaptı.

2013 yılında New York Soho bölgesindeki Babylon’da Brezilyalı Camila Oliveira ile evlendi ve New Jersey’nin Clifton bölgesinde yaşıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ‘nün Sosyal paylaşım platformu Twitter’da propaganda aracı olarak kullandığı “Fuat Avni” hesabına istihbarat sağlayan trol ekibini tespit etti.

Darbeci FETÖ terör örgütünün birkaç yıldır sosyal platform twitter üzerinden propagandasını yapan Fuat Avni‘nin Aydoğan Vatandaş olduğu anlaşıldı.

Seyyar Wi-Fi’ler aracılığıyla internete bağlanan ve ABD‘den gönderilen şifreli SMS’leri Sosyal paylaşım platformu Twitter mesajına dönüştüren kişiyin, FETÖ medyasının ABD temsilcisi Aydoğan Vatandaş olduğu ortaya çıktı. FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe sürecinden sonra propaganda ve devlet kurumlarındaki özel bilgileri paylaşma maksadıyla açtığı “fuat avni” hesabını yöneten birinin Aydoğan Vatandaş olduğu bilgisini ise direkt ABD Federal Soruşturma Servisi (FBI) verdi. Fuat Avni’nin deşifre olması ve FETÖ tarafından Türkiye’den nasıl kaçırıldığı ise adeta filmlere konu olacak cinsten

Aydoğan Vatandaş, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Emniyet ve Yargı gibi kurumlarına sızdırdığı militanları aracılığıyla elde ettiği gizli ve kritik bilgileri Cumhurbaşkanı’na yakın bir kişi imajı vererek Sosyal paylaşım platformu Twitter’dan paylaşıyordu. Sosyal paylaşım platformu Twitter mesajlarını AVM’lerde bulunan cafelerde oturarak yazan vatandaş, hiçbir şekilde cafelerin Wi-Fi hatlarını veya kullandığı GSM hattının sağladığı internet hizmetini kullanmadı. Vatandaş, internete bağlanabilmek için bir internet servis sağlayıcı şirketin verdiği seyyar Wi-Fi hizmetini kullandı.

1997-2015 yılları içerisinde özelikle komplo teorileri üzerine yazılmış 18 adet kitabı yayınlanan Aydoğan Vatandaş’ın son olarak İngilizce ve İspanyolca basılan ve içerik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sözde iddiaların kaleme alındığı ‘Hungry for power (İktidar Hırsı-Güç Zehirlenmesi: Erdoğan’ın Cadı Avı ve Devlet)’ isimli kitabı 2015 yılı içerinde yayınlandı.

Aydoğan Vatandaş’ın ‘Ergenekon Terör Örgütü‘ adını ilk defa 1996’da kullanan kişi olduğu öne sürülüyor.
Kaynak:Biyografim.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.