Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Ferda Anıl Yarkın Biyografisi ve Hayatı

0 29

Ferda Anıl Yarkın kimdir?, Ferda Anıl Yarkın kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Ferda Anıl Yarkın ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Ferda Anıl Yarkın burcu nedir? Ferda Anıl Yarkın memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Ferda Anıl Yarkın Kimdir? Ferda Anıl Yarkın Biyografisi ve Hayatı

Ferda Anıl Yarkın; Çanakkale’de Mayıs 1970 ayında dünyaya geldi. Ferruh ve Fahrettin adlarında abileri mevcuttur. Annesi Güngör Hanım ve Bestekar olan Deniz Astsubayı babasının adı Kamuran Yarkın’dır. Devamlı siyah giydiği kıyafetleri ile bilinir.

İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuarı Keman Bölümünü bitirdi. En ünlü şarkıları Sonuna Kadar ve Üzülme’dir. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi nin olduğu zamana denk gelen; Unuttum Sanma (Yaralıyım) albümü yeterli ilgiyi görememiştir. Daha sonra Ferda Anıl Yarkın 7 sene müziğe ara verip ortalarda görünmedi. Görünmedi ama yazdığı eserler vardı onlar okundu. Bu dönemde çalışmalarını Cengiz Kurtoğlu, Nilüfer gibi çeşitli sanatçılar seslendirdi.

Tam herkes onu unuttu derken 2006 yılında “Ayrılmayalım” albümü ile yeniden müzik piyasasında yerini aldı. 2007 yılında “Şarkı Söylemek Lazım” adlı yarışma programında Helin Avşar‘ın koçluğunu yapmıştır. 2009 yılında da “Korolar Çarpışıyor” adlı program’da Çanakkale Korosunu yönetmiştir.

Albümleri :
1993 – Aşkın Yetmez (Yol Ver Bana )
1995 – Sonuna Kadar
1999 – Unuttum Sanma
2006 – Ayrılmayalım

Filmleri ve Dizileri :
2010 – Kollama 3. sezon (Tv. dizisi)
1995 – Bay E (Otobüs Şoförü) (Sinema filmi)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.