Eflatun müzisyen Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0 68

Eflatun müzisyen kimdir?, Eflatun müzisyen kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Eflatun müzisyen ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Eflatun müzisyen burcu nedir? evi nerede? Eflatun müzisyen memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Eflatun müzisyen Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Eflatun (müzisyen), gerçek adı; Oğuz Kaan Özdemir’dir. 22 Şubat 1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Müzik eğitimini dünyanın en zor çalgılarından biri olan Korno bölümünde bitirdi. Müzikal kariyeri, İzmir Senfoni, İzmir Opera ve son olarak da Antalya Opera Orkestralarında çalışmasıyla başladı.

Daha sonra Antalya Opera Orkestrasından istifa ederek İstanbul’a geldi. Albüm çalışmalarına başladı. 2010 yılında ilk albümü “Cennette Bir Akşamüstü”nün aynı ismi taşıyan çıkış parçasında mors alfabesini tercih ederek dünyada bir ilke imza attı.

Oğuz Kaan Özdemir’in bestelerini Gülben Ergen, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal ve Burcu Güneş gibi bir çok sanatçı yorumladı.

2012 yılında ikinci albümü “Çıkmaz Sokaklar” yayınlandı ve aynı adlı şarkıyı Burcu Güneş ile seslendirdi.

Eflatun; Tan Sağtürk Akademi Çekmeköy’de “Bestecilik Atölyesi” bölümünde genç yeteneklere yardımcı oldu.

Albümleri :
2010 – Cennette Bir Akşamüstü
2012 – Çıkmaz Sokaklar

Kaynak:Biyografim.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.