Köfteci Yusuf Kimdir Biyografisi Ve Hayatı

0 76

Köfteci Yusuf’un sahibi kim?

Köfteci Yusuf’un sahibinin ismi Yusuf Akkaş’tır.

Şehirler arası yolcuların yemek adresi olan Köfteci Yusuf şehir içlerinde AVM ve işlek caddelerde açılan şubeleriyle her kesimden insanın uğrak mekanı haline geldi. Meşhur olması ile birlikte firmanın sahipleri yakından takip edilmeye başlandı. En çok araştırılan konular arasında Köfteci Yusuf kimin araştırması oldu. Peki kim bu Köfteci Yusuf?

Köfteci Yusuf Kimdir?

Ünü Türkiye sınırlarını aşan ve dünyada entegre köfte üretiminde en büyük firma özelliği taşıyan Köfteci Yusuf’un sahibi Yusuf Akbaş adında bir girişimci. Yılda 70 milyon kişiye hizmet veren Köfteci Yusuf’un sahibi. Yusuf Akbaş aslen Bursa Kızılhisar köyünde dünyaya gelmiş. İlk restoranını 1996 yılında İznik’te açtı. İlk yıl 4 masalı olan restoranın ünü İznik’i aştı ikinci şubesini Orhangazi’de açmasının Yalova ile devam etti. Türkiye’nin en büyük köfte entegre tesisini İznik’te 600 kişiyle açtı.

Köfteci Yusuf’un içerisinde Ciğerce, Kamenta, Burgerage ve Dönery markalarını bulunuyor. Türkiye’de en fazla kadın kasaplardan ekipleri İznik tesislerinde bulunuyor. 1998 yılında kurumsallığa attığı ilk adım olan tesislerin ardından bugün 46 şubesiyle Türkiye’nin en büyük köfte entegre tesislerinden birisi haline geldi. Önümüzdeki yıllarda yurt dışında açılmayı hedefleyen Köfteci Yusuf’un şubeleri tamamen kendine ait. Franchise modeli ile çalışmayan şirket kendi bünyesinde şu açılışına devam ediyor.

Bursa’nın Kızılhisar Köyü’nde gözlerini dünyaya açan Köfteci Yusuf işletme sahibi Yusuf Akkaş, hayatı Yenişehir sokaklarında öğrendi. Kızılhisar Köyü’nde köy kıraathanesinde ticaret hayatına başladı.

Çalışma hayatını ve emek vermeyi burada öğrenen Yusuf Akkaş, artık kendi işini yapmak istiyordu. İlk dükkanını 1996 yılında kendi imkanlarıyla İznik’te açtı.

Bu dükkan sadece 4 masalı bir köfteci dükkanıydı. Kısa bir zaman içinde köftenin lezzeti ile dükkan dolup taşmaya başlamıştı. Akkaş, takvimler 1998 yılını gösterdiğinde 600 kişi kapasiteli Köfteci Yusuf’un temellerini İznik’te atmaya başladı.

Köftesinin namı öyle yayılmıştı ki müşteriler bu dükkana da sığmaz olmuştu. Artan talebe cevap vermek için çok kısa süre sonra ikinci şubesini Orhangazi’de, üçüncü şubesini de Yalova yolunda açtı.

Artık köftenin tadı il dışına yayılmaya başlamıştı. Akkaş, artık daha çok büyümeli ve daha çok çalışmalıydı. Öyle de yaptı. Bugün 46 şubenin sahibi olan Akkaş, misafirlerini memnun ederek büyümeye ve gelişmeye her geçen gün devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.