Hadi Özışık Kimdir Biyografisi ve Hayatı

0 75

Hadi Özışık kimdir?, Hadi Özışık kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Hadi Özışık ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Hadi Özışık burcu nedir? Hadi Özışık  evi nerede? Hadi Özışık memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Hadi Özışık Biyografisi

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Hadi Özışık, 1962 yılında Iğdır, Tuzluca’da doğmuştur. Gazeteci Süleyman Özışık (d.1971) kardeşidir.

Hadi Özışık, Gazetecilik mesleğine, 1982 yılında Kars‘ta yayın yapan Hüryurt gazetesinde köşe yazarlığı yaparak başladı. Profesyonel gazetecilik mesleğine 1986 yılında Türkiye Gazetesi‘nde adliye muhabiri olarak başladı. Daha sonra Günaydın Gazetesi, Dinç Bilgin’in zamanında Bugün Gazetesi, Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi ve Star Gazetesi‘nde muhabir, yönetici ve köşe yazarı olarak çalıştı.

Hadi Özışık, Best FM’de bir süre “Konuşan Türkiye” programının sunuculuğunu yaptı. TGRT Haber’de”Basın Odası” programını yapmaktadır.

28 Şubat sürecinde Yeni Günaydın Gazetesi’nin kapatılmasıyla birlikte işsiz kalan Hadi Özışık, İnternet’le 1999 yılında tanıştı.

28 Şubat sürecinde hakkında birden çok dava açılan Hadi Özışık, 3 yıllık işsizlik dönemi yaşadı.”Kirli Sayfa” kitabının da yazarı olan Hadi Özışık, 5 Mayıs 2000 yılında İnternethaber.com’u kurdu. Mesleğini kurucusu olduğu sitede yazarlık yaparak sürdüren Hadi Özışık, iki kişi ile çıkarak başlattığı yolculuğunu, bugün 60 kişi ile devam ettiriyor.

Gazeteoku com, İnternetspor com, Gazeteciler com, Memurhaber com, Elmaelma com, Sporoku com, Ekofinans com sitelerinin de kurucusu olan Hadi Özışık, 2005 yılında İnternet Medyası Derneği’ni kurdu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde İnternet gazeteciliği hususunda ders veren Hadi Özışık, İnternet Geliştirme Kurulu’nun da yönetim kurulunda yer alıyor.

Gazetecilik mesleğinde birden çok ödül alan Hadi Özışık, kurucusu olduğu İnternethaber.com’un Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın İnternet Sitesi” ödülüne layık görülmesini çok anlamlı buluyor.

Hadi Özışık, evlidir. 3 çocuğu mevcuttur. İnternethaber editörlüğünü yapan kızı Nazlı Özışık adında bir kızı mevcuttur.

Kitapları :
1998 – Kirli Sayfa

Kaynak:Biyografim.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.